TOP 10 kreatywnych zabaw na dłuuugie jesienne wieczory 0

Jesień już na dobre zadomowiła się u nas i sprawia wrażenie jakby wcale nie chciała się z nami rozstawać. Czas kocyków, gorącej czekolady z piankami i wieczorów z książką / Netflixem ;) Cudowanie, że w tym roku, jest dla nas łaskawa, systematycznie ogrzewając nas słonkiem i zaopatrując nawet minimalnie w witaminę D. 

Nie mniej jednak, niektórym z nas może doskwierać bardziej niż zazwyczaj. Wiele dzieciaków musi ponownie mierzyć się z edukacją zdalną, przez co dni zdają się być nieco dłuższe. Dodatkowo przeniesienie wszystkich obowiązków szkolnych do domu, który kojarzy się z odpoczynkiem i zabawą, nie jest wcale łatwe. Dlatego tak ważne jest wspieranie dzieciaków i ich rozwoju, poprzez wspólne spędzanie z nimi czasu.

Każda mama wie, że dzieciaki mają niewyczerpywalne pokłady energii, a każda pociecha jest przekonana, że rodzice, to animatorzy zabaw, którym nie kończą się pomysły na codzienne atrakcje. Gdyby to rzeczywiście było takie łatwe… :D

Nasi eksperci - Ami i Bu - zmuszają do kreatywności. Dla nich jedna atrakcja, to o wiele za mało na wszystkie jesienne wieczory. Spędziliśmy sporo dni na testowaniu różnych możliwości, by dowiedzieć się, jak spędzić kreatywnie długie jesienne wieczory. 

I co odkryliśmy?

1. KOSMICZNĄ GALAKTYKĘ - LONDJI | PUZZLE - RUSZAJ DO PRZYSZŁOŚCI!
Ruszaj do przyszłości, to bajkowa opowieść o kosmicznej przestrzeni z motywem rakiety na pierwszym planie. Układanie panoramicznego obrazu, to na pewno świetny pomysł na ćwiczenie spostrzegawczości i cierpliwości dzieciaków. Nieziemskie grafiki zaprojektowane przez znanych ilustratorów na pewno zachęcą każdego do wspólnych kosmicznych odkryć. To świetny sposób na spotkanie z gwiazdami podczas rodzinnego wieczoru! 

2. WYŚCIGI KONNE - JANOD | GRA WYŚCIG KONIKI CARROUSEL
Zdrowa rywalizacja, myślenie strategiczne, planowanie i… dużo radości – to wszystko gwarantują drewniane zabawki edukacyjne francuskiej marki JANOD. Uśmiechnięte koniki pędzą do mety z pomocą naszych małych walecznych zawodników, ćwicząc przy tym ich pamięć, koncentrację i naukę liczenia. Co prawda Bu jest jeszcze na etapie ucieczki konnej poza planszę, ale Ami z zaangażowaniem najlepszego stratega kombinuje, jak ograć rodziców 😊

3. ZABAWA NIE TYLKO DLA NAJMŁODSZYCH - LONDJI | MEMO 10 TALES
Łączenie ilustrowanych krążków memo, to jedna z pierwszych gier, którą zainteresowała się nieco młodsza jeszcze wtedy Ami. Co prawda, znalezienie pary nie było dla niej skomplikowane, niemniej sama gra wciągała ją na długo. Memo od Londji oprócz tego, że jest piękne to przede wszystkim ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i pamięć. To świetny pomysł na pierwsze gry, bo jedyna zasada, o której trzeba wiedzieć to: kto pierwszy zbierze wszystkie pary – wygrywa!

4. NIEKOŃCZĄCĄ SIĘ OPOWIEŚĆ z ZESTAWEM DREWNIANYM JANOD | KOLEKCJA STORY - MIASTO
Kolekcja STORY marki JANOD to ogromny wybór tematyczny drewnianych postaci, zwierząt, pojazdów i innych elementów, które pobudzają wyobraźnię dziecka do tworzenia własnych historii. Wszystkie elementy można łączyć z innymi seriami STORY – nie da się zbyt szybko znudzić! To idealna zabawa dla pociech o bogatej wyobraźni, które z chęcią tworzą własne historie i przy okazji są miłośnikami zabawek dla dzieci z drewna😊

5. JAK DBAĆ O ZWIERZĘTA - JANOD | PUZZLE OBSERWACYJNE W WALIZCE – STADNINA
Opieka nad zwierzakami to nie tylko karmienie – to pielęgnowanie, wspólne zabawy, okazywanie miłości. O tym wszystkim opowiadają puzzle Janod Stadnina. To idealna atrakcja dla starszych dzieci. Wymaga precyzji i skupienia, zawiera drobne elementy, a poprzez zabawę uczy również wielu rzeczy o koniach. I właśnie za to uwielbiamy zabawki edukacyjne!

6. PRZYGODĘ WIZUALNĄ - DJECO | RUCHOMA UKŁADANKA KINOPTIK POJAZDY
Wystarczy przyłożyć kawałek folii na ruchome elementy pojazdów, by zamienić wieczór w przygodę pełną efektów wizualnych. Zabawki interakcyjne Djeco Pojazdy to zestaw magnetycznych układanek, które zawierają elementy optyczne, stąd cała frajda 😊 Tworzenie przeróżnych pojazdów i wprowadzanie ich w ruch jeszcze nigdy nie było tak wciągające.

7. MAGICZNĄ TĘCZĘ - REX LONDON | ZESTAW DO MALOWANIA GĄBKĄ
Nie każde dziecko lubi malować. Bu średnio pociąga malowanie kredkami - o wiele ciekawsze są wyścigi samochodowe czy budowanie z klocków drewnianych. Nieco sceptycznie podchodziłam więc do wspólnego malowania, no chyba, że po ścianach… 😊 Dlatego dużym zaskoczeniem był zestaw do zabaw plastycznych z gąbeczkami – tak pobudził kreatywność Bu, że zajął mu cały wieczór!

8. WSPOMNIENIA Z DZIECIŃSTWA - AUZOU | ZESTAW KREATYWNY DO ZDOBIENIA
Jeśli ktoś jeszcze pamięta najpopularniejszy dywan z miastem, o którym marzyły wszystkie dzieciaki, to zestaw z Auzou jest jego mniejszą wersją, którą można ze sobą zabrać wszędzie! Duży plakat o wymiarach 1m x 1m, 4 kartonowe samochodziki, 100 naklejek to niezła frajda zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

9. ŚREDNIOWIECZNY ŚWIAT RYCERZY - JANOD | ZESTAW KREATYWNY - STEMPELKI RYCERZE
Zabawa stempelkami wydaje się atrakcją na chwilę – odciskasz i jest. Perspektywa zmienia się przy zestawie od Janod. Poza tym, że zawiera aż 30 elementów, odbite obrazki można dodatkowo pokolorować. Z różnych części przedstawiających smoki, konia i postaci rycerzy, można tworzyć niekończącą ilość ilustracji. To sposób na wielogodzinną angażującą zabawę pełną skupienia i spokoju.

10. JAK NAUCZYĆ DZIECI PRZYDATNYCH UMIEJĘTNOŚCI - REX LONDON | USZYJ TO SAM
Wiemy, jak szybko dzieci rosną… Nadejdzie dzień, w którym być może zechcą dołączyć do harcerstwa, wyjadą na studia i zrobią dziurę w ukochanej koszulce. W takich momentach na pewno docenią zdobytą w dzieciństwie umiejętność szycia. Cerowanie dziurawych skarpetek niekoniecznie zachęca do zabawy. Natomiast na półce Rex London znajdziemy śliczne kolorowe stworzenia, które zainspirują i dzieci i dorosłych, do pokazania swoich umiejętności. Z takim doświadczeniem Project Runway i kariera na paryskich wybiegach stoją otworem 😊

Dobrej zabawy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl